כניסה למערכת

משתמש קיים

דוא''ל/שם משתמש סיסמא
שכחת סיסמא ?

משתמש חדש

איך זה עובד?

לחץ כאן   לצפייה בסרטון ההדרכה במסך מלא 

באתר SPSOSניתן לבצע את הפעולות הבאות:

  1. ללמוד - לצפות בשיעור בנושאים שונים בתוכנת ה - spss.
  2. לתרגל - לפתור מבחנים הבנויים משאלות רבות ברירה, בנושאים שונים בתוכנת ה - spss.
  3. לשלב - גם לצפות בכל השיעורים הכוללים נושאים שונים בתוכנת ה - spss, וגם לפתור מבחנים הבנויים משאלות רבות ברירה, בנושאים שונים בתוכנת ה - spss.

 

לאחר שנים של הוראה ואלפי סטודנטים לסטטיסטיקה ול - spss ויעוץ לחוקרים מתחומים שונים, הגענו למסקנה שראוי שיהיו לכל הסטודנטים והחוקרים כלים נוספים שבעזרתם יוכלו לצלוח את הקורסים, את הבחינות ואת שלב ניתוח הנתונים במחקר. לשם כך בנינו עבורכם אתר זה, המשלב שני אמצעים מרכזיים לשימוש בתוכנת ה - spss :

 

  1. שיעורים מוקלטים של הפרוצדורות השונות בתוכנת ה-spss המשמשים בסיס להפעלת התוכנה. כולל הסברים לגבי הפלט המתקבל והתפריטים השונים, והדגמה של ביצוע הפרוצדורות.
  2. תרגול הפרוצדורות השונות בתוכנת ה - spss באמצעות מבחנים און ליין.

איך זה עובד? - לימוד spss

ראשית, כמה פרטים טכניים:

1. האתר עובד בצורה מיטבית באמצעות דפדפן אינטרנט אקספלורר גירסא 8 ומעלה.

2. העלאת הסרטונים דורשת תוכנת windows media player .

בטרם נבצע פרוצדורות סטטיסטיות באמצעות תוכנת  ה - spss, עלינו ללמוד תחילה מהי המשמעות של כל פרוצדורה ומה משמעות הפלט שנקבל לאחר ביצוע הפעולה. כדי לעשות זאת עליך לבחור שיעור אחד או יותר מתוך רשימת שיעורי spss העוסקים בפרוצדורה הרצויה וללחוץ על "המשך". לאחר בחירת שיעור בנושא מסוים ורכישתו, תינתן לך האפשרות לצפות בסרטון אחד או יותר (בהתאם לנושא שבחרתם), לעצור אותו, להחזיר אחורה או להריץ קדימה ולהאזין להסברים המלווים. במהלך השיעור, הקשב/י להסברים המלווים לכל פעולה, עקוב/י אחר סדר הפעולות ורשום/י את הנקודות החשובות והמרכזיות של השיעור. תוכל/י לצפות שוב בשיעור במסגרת הזמן המוקצב או לבחור בשיעור בנושא אחר. השיעורים באתר עוסקים בשני נושאים עיקריים: פרוצדורות של סטטיטיקה תיאורית ופרוצדורות של סטטיסטיקה היסקית.

איך זה עובד?  - תרגול spss

להזמנת מבחן, עליך לבחור את קובץ הנתונים (קובץ SPSS) שעליו ברצונך לקבל תרגול. קבצי הנתונים עליהם ניתן לתרגל נמצאים בתחתית העמוד של תרגול spss. עליך להוריד למחשבך את הקובץ המבוקש (בצד שמאל של שם הקובץ) על מנת שתוכל לראות את הנתונים שעליהם מתבססות השאלות במבחן. לאחר שמירת הקובץ, לחץ/י על "המשך" למעבר לדף הבא, בו עליך לבחור את רשימת הנושאים אותם את/ה מעוניין לתרגל (3-5 נושאים). לאחר בחירת הנושאים הרצויים ולחיצה על "המשך", יוצגו בפניך הנושאים שבחרתם עם סימון של √ ליד כל נושא, ומוצרים נוספים אותם תוכל לרכוש בנוסף לתרגול כגון: שיעורים מצולמים, ספר "המדריך העברי למשתמש בתוכנת spss". לחיצה על "המשך" תוביל לדף בו תקליד את פרטיך האישיים למערכת ואת אמצעי התשלום, לסיום לחץ על "אשר ושלח" על מנת להתחיל במבחן. בכל שלב תוכל לחזור אחורה ולשנות את מה שבחרת. התרגולים באתר עוסקים בשני נושאים עיקריים: פרוצדורות של סטטיטיקה תיאורית ופרוצדורות של סטטיסטיקה היסקית.

על מנת להגיע לתוצאה המקסימלית רצוי לרכוש את השיעורים המוקלטים בנושאים בהם את/ה זקוק/ה לחיזוק, ומיד לאחריהם לרכוש את מבחני התרגול בנושאים בהם את/ה מעוניין/ת להיבחן. הנושאים לשיעור או לתירגול מגוונים וכוללים מספר רב של פרוצדורות סטטיסטיות שתוכנת ה - spss מאפשרת.

ניתן לרכוש רק שיעור spss או רק תרגול spss או לקנות חבילה משולבת של שיעור ותרגול. בכך, תוכלו לחסוך זמן יקר וכסף, ולא להזדקק עוד לשיעורי העזר.

*מומלץ להתקין תחילה את תוכנת SPSS שברשותך, על המחשב. ללא התקנת תוכנת SPSS תוכל לצפות בשיעור אך לא תוכל לבצע תרגול המבוסס על קובץ הנתונים שהינו קובץ SPSS (סיומת SAV.).

איך זה עובד?  - מנוי משולב של לימוד ותרגול spss

רכישה חד פעמית של מנוי משולב בעלות נמוכה, תאפשר לך לצפות בכל התכנים של השיעורים המוצגים באתר, ולבצע את כל התרגולים על כל הפרוצדורות הסטטיסטיות הניתנות לבחירה באתר. מנוי משולב של שיעורים ותרגולים אינו מצריך תשלום עבור כל שיעור או עבור כל תרגול בנפרד, תשלום חד פעמי מעניק למשתמש את האפשרות להזמין גם שיעורים וגם תרגולים ללא הגבלת כמות. להסבר נוסף ולרכישת המנוי המשולב לתקופה של סמסטר שלם לחץ כאן.