כניסה למערכת

משתמש קיים

דוא''ל/שם משתמש סיסמא
שכחת סיסמא ?

משתמש חדש

המדריך לפתרון תקלת צפייה בקובץ הנתונים

פעמים רבות מתקבלת הודעת שגיאה כאשר מנסים לפתוח קובץ נתונים של SPSS, או כאשר הקובץ כבר נפתח אך אינו מאפשר למשתמש לבצע בו ניתוח סטטיסטי כלשהוא.

מקרים אלו נובעים בעיקר מבעיות התאמה בין הגרסאות, במידה וקובץ הנתונים (Data) נוצר בגרסא מתקדמת של SPSS (לדוגמא: SPSS 19) ואינו נפתח כראוי בגרסא מוקדמת יותר של SPSS (לדוגמא: SPSS 11). לבעיות אלו ישנו פתרון מהיר שיוצג ב- 4 שלבים פשוטים.

שלב 1: פתח את תוכנת ה - SPSS שבמחשבך האישי. ניתן לפתוח את התוכנה על ידי לחיצה על הצלמית  (אייקון) המופיעה בתיקיית ה - SPSS שבמחשבך , או בתפריט ההפעלה. הצלמית נראית לרוב באחת מהצורות הבאות:

שלב 2: לאחר פתיחת תוכנת ה - SPSS, יש ללחוץ על File (בסרגל העליון מצד שמאל), ולבחור ב - Open→ Data.

שלב 3: בחלונית החדשה שנפתחה יש לבחור את סוג הקובץ por.* מתוך רשימת סוגי הקבצים הניתנים לבחירה בשורת Files of type. ראה צילום מסך:

 

שלב 4: לסיום יש לבחור את קובץ הנתונים שנשמר בפורמט por.*. לדוגמא: בצילום המסך שהוצג לעיל יש לבחור בקובץ Health.por וללחוץ על Open.

כעת ניתן לבצע את כל הניתוחים הסטטיסטיים ללא שום בעיה בכל גרסא של SPSS שברשותך. חשוב לזכור כי בטרם התחלת התהליך, יש להוריד את קובץ הנתונים שבפורמט por.* מהאתר למחשב האישי, ורק אז לבצע את ארבעת השלבים.


מסמכים מקושרים